Pátek 13.

13. prosince 2013 v 16:00 | Noční motýl |  SměsiceMinimálně Ti, co dnes psali nějakou písemku ví, co je za datum. Ano, Pátek 13. Většina z nás to vnímá jako smutný den, kdy se nic nedaří a všechno je špatně. Víte ale, proč je vlastně Pátek 13. takto spojován se vším špatným? Víte vůbec, co se stalo v minulosti? A že důvod není jen jeden?Celkem máme asi čtyři důvody, proč je právě Pátek 13. vnímán jako nešťasný.

Z hlediska křesťanského je to nejspíš i proto, že na Velký Pátek byl ukřižován Ježíš Kristus a při jeho poslední večeři sedělo u stolu třínáct lidí. A právě ten 13. byl Jidáš, který ho zradil.
V tento Pátek měla i Eva údajně nabídnout Adamovi jablko hříchu. A do třetice všeho špatného byla podle Bible i světová potopa.

Pak taky existuje důvod, tentokrát od Židů. Písmeno "M" (vynecháte-li "Ch") je v abecedě taktéž třinácté a začíná na něj slovo Mavet (smrt).

Musím se přiznat že na začátku jsem vám původně chtěla napsat pouze o tomto posledním důvodu, který je zároveň jediný reálný.

13. října v roce 1307 začal francouzský král Filip IV. Sličný pronásledovat řád templářů, což vedlo k jejich konci. S tím, že to datum začali vnímat jako zlé jejich následovníci.

Když se to tak vezme, pokud nejste ani fandy templářů, ani židé nebo křesťané, nemáte důvod proč si na toto datum stěžovat.

A když se to vezme jinak, alespoň máme náš nezdar na co svést. I když, ono se to najde i tak,... :)

Pokud jste dočetli až sem, jsem ráda, že Vás článek zaujal a určitě nebude na škodu, když mi tu něco napíšete.

JAK VY ZVLÁDÁTE TENTO PÁTEK? JSTE POVĚRČIVÍ? STALO SE VÁM UŽ NĚCO ZLÉHO?

Noční motýl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama